V Komni se lidé umí bavit, Lotrando rozchechtal sál

A šup s ním do školy, s holomkem prerostlým… - Foto: pas

Na Kopanicích to o víkendu žilo. V sobotu vecer se všichni Komnané prahnoucí po kulture a tanci sešli na tretím Divadelním maškarním plese v nove zrekonstruované sokolovne. Zábavnému veceru predcházelo slavnostní prestrihnutí pásky, úvodní slovo predsedkyne Sokola a ochotnice Ivety Sojkové a prohlídka fotek z rekonstrukce, krok po kroku, jak stavební úpravy behem lonského roku probíhaly.
Zaplnený sál vonící novotou také cekalo menu nekolika kulturních chodu. Nejprve se divadelnice predstavily coby mažoretky. Mužská cást divadelního ansámblu se nenechala zahanbit a žertovne sehrála úryvek z pohádky o Lotrandovi a Zubejde. Obe vystoupení sklidila velký divácký potlesk.
Po nekolika sadách skupiny Quattro, která tanecníkum strílela pod nohy repertoár dechovky, popu i rocku, konecne došlo na toužebne ocekávané vyhlašování nejlepšího herce i herecky, za role v Lucerne.
Nejlepší herecku obhájila Dagmar Dolinová a nejlepším hercem se stal Miroslav Mátl. Oba prebrali keramické sošky s radostí a pak už se rozjela ta pravá plesová zábava. Na nových parketách se tancilo jako o závod a všichni prítomní se bavili opravdu královsky, címž na sále vznikla velmi príjemná atmosféra.
Tradicnímu vyhlášení masek však hrozilo fiasko. Když totiž na pódium napochodovalo dvanáct vážených ochotnických porotcu a pred nimi se objevila jediná zástupkyne masek, Dáma v cerveném se žlutým baretem, mohla se soutež zabalit. Porota však nezaváhala a jedinou masku, pod kterou se skrývala Radka Jancová, vtipne vyzvala k promenáde. Dáma v cerveném zacala kroužit sálem a okamžite se stala miláckem publika i poroty. Odnekud se však vylouply brišní tanecnice, které chtely její jasné prvenství nabourat, ale nepodarilo se. Dáma v cerveném si odnesla šampáno za prvenství a sklidila aplaus. To už se na sále bavil naprosto každý a nikdo znudene neposedával. Jen particce mladých na balkóne nikdo nevysvetlil, jak by se ve spolecnosti meli chovat.
Když už si všichni mysleli, že jsou kulturní vstupy vycerpány, pruvodce vecerem Vít Mlcuch vyhlásil malé prekvápko. Rozrazily se dvere a na sál naklusalo trio napodobující Maxim Turbulenc. Ochotnice predvedly krátkou exhibici na nejznámejší písne. Sílu vystoupení umocnily slušivé úbory z dílny Hanky Vaverkové. Sál šílel nadšením! Principál KOSu Bohumil Staník mohl být spokojený, protože Divadelní ples se opet vydaril. Všichni prítomní si domu odnesli kus vynikající atmosféry, štastlivci krásné ceny z tomboly a snad i myšlenky na to, že za rok prijdou zase, ale v úžasných maskách!
Autor: IVA TYMROVÁ